HAKKIMIZDA

Türkiye'yi gülümsetiyoruz.

LM Basın Yayın olarak 1991'den bu yana yayınladığımız dergiler, ünlü çizerlerimiz, mizah yazılarımız ve desteklediğimiz genç komedyenlerle Türkiye'yi gülümsetmeye devam ediyoruz.

Leman Dergisi’nin 7’den 70’e topladığı büyük ilgi bizleri bugün mizah dergilerinin kapanmak zorunda kaldığı bir ortamda ayakta tutuyor, daha toplumcu, sorunlara dikkat çeken, okurlarımızın sesi olan bir yayın yapabilmemizi sağlıyor.

Türkiye'nin en eski bağımsız mizah dergisi

1985’de bir araya gelen ekibimiz Limon Dergisi’nin kapanması ile beraber Leman ismi ile yoluna devam etti. Dönemin mizah dergilerinin hepsi büyük medya kuruluşlarına bağlı iken dergimiz Mehmet Çağçağ ve Tuncay Akgün ortaklığında bağımsız olarak kuruldu ve bu şekilde yeni bağımsız mizah dergileri için de bir rol-model oluşturdu.

Sıkıntıların yoğunlaştığı, ve sistematik bir hal aldığı günümüzde de toplumsal eşitlikçi ve muhalif duruşumuzdan taviz vermeden yayınlarımıza devam ediyoruz, aynı zamanda dijital platformlar oluşturuyor ve amatör mizahı destekliyoruz.

 

Leman Dergi Kapağı

Our Team

Become a Guest Author

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.